niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaNa sygnalePolicja podsumowała okres świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu mińskiego

Policja podsumowała okres świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu mińskiego

Za nami Święta Bożego Narodzenia. Był to czas odpoczynku i wielu spotkań w gronie najbliższych. Polacy przemierzali wiele kilometrów aby dotrzeć do wyznaczonego celu podróży. O bezpieczeństwo na drogach dbali policjanci w całym kraju w tym z mińskiej komendy. Jak ten czas upłynął w powiecie mińskim? Czy było bezpiecznie? Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem świątecznych działań mińskich policjantów.

Od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia nad bezpieczeństwem na drogach powiatu mińskiego dbali policjanci z mińskiej komendy oraz podległych komisariatów. Był to czas ich wzmożonej pracy.

Najistotniejsze jest to, że przez ten czas nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, tym samym nie było żadnych osób rannych. Kierujący w większości stosowali się do policyjnych wskazówek i podróżowali stosując zasady bezpieczeństwa.

Wpływ na ten stan bez wątpienia miała aktywność funkcjonariuszy, którzy kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących. Mundurowi przeprowadzili niemal 600 kontroli drogowych. Ujawnili prawie 150 wykroczeń drogowych, za które w kilkudziesięciu przypadkach nałożyli mandaty karne.

Drogówka ujawniła 5 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista miał niemal 4 promile alkoholu we krwi. Do tego zdarzenia doszło w piątek 27 grudnia w Dębem Wielkim na ul. 103 Batalionu Strzelców. Kilka minut po 23:00, policjanci z komisariatu z Halinowa zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem. Był nim obywatel Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Policjanci umieścili kierowcę w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz kierowania pojazdami a nawet pozbawienie wolności do 2 lat.

Policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Jak pokazały ostatnie działania jeśli wszyscy zastosujemy się do policyjnych rad i wskazówek, może być naprawdę bezpiecznie. Tych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów ostrzegamy, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej a policjanci będą z całą surowością egzekwowali przepisy.

Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Źródło: http://kppminsk.policja.waw.pl/

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments