środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaZ sąsiedzką wizytą

Z sąsiedzką wizytą

W sobotę, 9 listopada br. – w przeddzień Święta Niepodległości – miłośnicy rajdów rowerowych z Sulejówka, którym towarzyszył Burmistrz – Arkadiusz Śliwa udali się na uroczystą Mszę Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele św. Brata Alberta w Wesołej.

Z kościoła przemaszerowano pod pomnik Polskiej Organizacji Wojskowej na niepodległościowe obchody zorganizowane przez władze samorządowe dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy.

Na pomniku, który ma formę kamienia znalazły się słowa „Na polach Wawra i Zielonej w dniu 29.IV.1917 r. Józef Piłsudski ucząc Polaków bić się za wolność, ćwiczył ochotnicze wojsko zebrane potajemnie w Polskiej Organizacji Wojskowej”. Przedstawicieli Sulejówka ciepłymi słowami przywitał Burmistrz Dzielnicy Wesoła – Edward Kłos. Po apelu poległych i oddaniu salwy honorowej nastąpiło uroczyste składanie wieńców. Kwiaty – w imieniu mieszkańców Sulejówka – złożyli: Burmistrz Arkadiusz Śliwa, Grażyna Zych i Dorotka Pieńkowska (lat 7).

Po części oficjalnej rowerzyści z Sulejówka przemierzali malownicze, zielone tereny tzw. „górek wesołowskich” nazywanych przez Janusza Majszczyka (jednego z najlepszych piłkarzy Victorii Sulejówek) „K-2”.

Wspólnie spędzone popołudnie zwieńczyło śpiewanie pieśni patriotycznych, ognisko i pieczenie tradycyjnych kiełbasek. Nie zabrakło również domowego ciasta upieczonego przez: Joannę Pieńkowską i Magdalenę Jaworską-Warzywoda.

Wyjazdy rowerowe organizowane są od 10 lat i średnio uczestniczy w nich około 40 uczestników. W 2013 r. takich wyjazdów było sześć. Razem z burmistrzem uczestniczyli w nich radni: Elżbieta Wasielkiewicz, Daniel Dąbrowski, Waldemar Chachulski i Krzysztof Bożym.

Wojciech Kisiel – organizator wypraw rowerowych – zapytany o ich cel odpowiedział: „krzewienie patriotyzmu i popularyzowanie aktywności ruchowej”. Pytanie o termin następnej wyprawy rowerowej skwitował – „Na wiosnę, jak pogoda pozwoli”. Dodał: „W planach mamy jeszcze pieszą wycieczkę w styczniu 2014 r.”.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments