środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaKulturaWrzutnia książek przy bibliotece na ulicy Wrońskiego 1 w Sulejówku

Wrzutnia książek przy bibliotece na ulicy Wrońskiego 1 w Sulejówku

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku mogą już korzystać z nowej wrzutni książek przy Bibliotece na ulicy Wrońskiego 1. Realizacja projektu była możliwa dzięki granotiw przekazanemu w ramach programu  „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Instalacja wrzutni przy Bibliotece, umożliwia całodobowy, samodzielny zwrot wypożyczonych książek. Dzięki niej Czytelnicy w wygodny i prosty sposób i o dogodnej porze, także poza godzinami pracy Biblioteki mogą zwrócić wypożyczone woluminy, a z ich konta zostają one zdjęte w najbliższym dniu roboczym.

Zwracane woluminy, nie ulegają zniszczeniu dzięki pneumatycznej platformie wewnątrz urządzenia, pozwalają także na terminowe zwroty i szybsze udostępnianie książek innym.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można przeczytać na stronie raport.pse.pl i wzmocnijotoczenie.pl

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments