poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościCiągnęli na lewo prąd. Teraz grozi im 5 lat więzienia!

Ciągnęli na lewo prąd. Teraz grozi im 5 lat więzienia!

Policjanci z Halinowa wspólnie z pracownikami otwockiego Rejonu Energetycznego przeprowadzili w ostatnim czasie dokładne kontrole posesji, w związku z podejrzeniem nielegalnego przyłącza prądu, poprzez obejście liczników energii. Funkcjonariuszom i elektrykom udało się namierzyć dwie posesje, jedną w Kazimierowie, a druga w Halinowie, których właściciele „ciągnęli na lewo prąd”. Teraz mogą oni odpowiedzieć za kradzież energii elektrycznej, za co grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Halinowa wspólnie z pracownikami Rejonu Energetycznego z siedzibą w Otwocku, bardzo często prowadza wspólne kontrole, mające potwierdzić bądź wykluczyć przypadki nielegalnego poboru energii elektrycznej.

Tym razem na policyjnym „celowniku” znalazły się dwie posesje. Podczas dokładnych kontroli wykryto nielegalne przyłącza w Kazimierowie i w Halinowie. W obydwu przypadkach mężczyźni podejrzewani o ten proceder obeszli liczniki energii elektrycznej.

Policjanci kompletują teraz materiały w tych sprawach. Po ustaleniu wartości strat, jakie mógł ponieść z tego tytułu Rejon Energetyczny, nielegalnym „odbiorcom” energii elektrycznej mogą grozić kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments