niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomości41-letni mieszkaniec gminy Halinów poniósł śmierć na miejscu

41-letni mieszkaniec gminy Halinów poniósł śmierć na miejscu

To już drugi śmiertelny wypadek z motocyklistą w tym miesiącu w powiecie mińskim. W czwartek(17 kwietnia) po południu kierujący motocyklem Yamaha, 41-letni mieszkaniec gminy Halinów, na drodze w Kazimierowie z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad motocyklem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci apelują do wszystkich motocyklistów o rozsądek i jazdę zgodnie z przepisami, a przede wszystkim wzmożoną czujność na drodze. Szczególnie teraz kiedy rozpoczął się sezon motocyklowy, a coraz większa liczba osób wybiera ten środek podróżowania bądź rekreacji.

Miesiąc kwiecień w tym roku zebrał dwukrotnie śmiertelne żniwo na drogach powiatu mińskiego. Najpierw w zderzeniu z oplem w Choszczówce Stojeckiej zginął jeden motocyklista, a teraz drugi, który stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji w Kazimierowie.

Policjanci życzyliby sobie, lecz nie tylko oni, ale wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, aby takich zdarzeń nie było w ogóle. To jednak zależy od samych kierowców czy tez motocyklistów. Rozsądek i zdolność przewidywania to dwie najważniejsze cechy, które w połączeniu z przestrzeganiem drogowych przepisów tworzą obraz przepisowego uczestnika ruchu, który jeździ bezpiecznie i szanuje innych na drodze.

Takich właśnie cech policjanci życzą każdemu kierowcy i motocykliście i aby każda rozpoczęta przez nich podroż zawsze kończyła się szczęśliwie. Tymczasem funkcjonariusze zapewniają, że będą skutecznie egzekwować przestrzeganie przepisów od tych, którzy je łamią, stwarzając swoim zachowaniem zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments