sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolicjanci zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów!

Policjanci zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów!

Policjanci z Halinowa realizując zdobyte informacje na temat przestępczości akcyzowej, podczas przeszukania jednego z domów na terenie rodzimej gminy, odnaleźli i zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów bez znaków skarbowych. Funkcjonariusze będą teraz ustalać, w jaki sposób osoby, u których zabezpieczono papierosy, weszły w ich posiadanie. Policjanci przypominają, że za przechowywanie towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny, a także karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów! (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu w Halinowie postanowili sprawdzić informacje o pokątnym handlu towarami bez akcyzy, głównie papierosami, który miał odbywać się na terenie pobliskiej gminy. Funkcjonariusze namierzyli prywatny dom, w którym miały być ukryte papierosy.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, kryminalni odnaleźli podejrzane, zafoliowane pakunki. Po ich sprawdzeniu, okazało się że są tam ukryte dziesiątki paczek papierosów różnych marek. Po dokładnym sprawdzeniu, wyszło na to, że papierosy nie mają wymaganych przez polskie prawo znaków akcyzy.

Policjanci zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów! (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 700 paczek papierosów. Towar ostatecznie złożono do depozytu.

To jednak jeszcze nie koniec tej sprawy. Włączyli się do niej funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, którzy będą ustalać źródło pochodzenia papierosów.

Policjanci przypominają, że za przechowywanie towarów bez polskich znaków skarbowych, grożą kary określone w kodeksie karnym skarbowym, a może to być nie tylko grzywna, ale też kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments