niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościOdblaski są obowiązkowe, policjanci będą to dokładnie sprawdzać

Odblaski są obowiązkowe, policjanci będą to dokładnie sprawdzać

Policjanci z mińskiej drogówki zapowiadają, że będą teraz konsekwentnie i stanowczo egzekwować respektowanie przepisów prawa przez pieszych, poruszających się po zmierzchu bez odblasków. Funkcjonariusze przypominają, że za brak odblasku mogą ukarać grzywną w formie mandatu karnego, kwotą nawet do 500 złotych. Policjanci będą podczas patroli zwracać uwagę na wszelkie zachowania pieszych, które mogą narazić nie tylko ich na niebezpieczeństwo, ale też na takie sytuacje z udziałem pieszych, które mogą powodować zagrożenia w ruchu drogowym.

Nie ma tygodnia, żeby w lokalnych mediach nie pojawił się policyjny apel o noszenie elementów odblaskowych przez pieszych poza terenem zabudowanych po zmierzchu. Podobnie jest na każdy spotkaniu dla młodzieży, gdzie cały czas przypomina się o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, bez względu na wiek.

Policjanci zapowiadają, że teraz będą bardziej wymagający, gdyż do tej pory pouczali wiele osób, z których nie wszyscy poważnie podeszli do próśb i apeli o noszenie odblasków. Tym razem zapowiadają stanowcze egzekwowanie przepisów prawa poprzez nakładanie grzywien w formie mandatów karnych.

Koszt zakupu zwykłego odblasku bywa czasami niewielki, a jego obecność na ubraniu pieszego bez wątpienia poprawia jego bezpieczeństwo. Idąc właściwą strona drogi, będąc oświetlonym, jest się zauważanym przez nadjeżdżający pojazd już z dalszej odległości.

Dlatego policjanci zapowiadają, że stosowanie odblasków zarówno przez dzieci, młodzież, jak i dorosłych powinno stać się powszednie, a ich posiadanie powinno być zgodne z tym co wprowadzono w zapisach prawa o ruchu drogowym od dnia 31 sierpnia tego roku – OBOWIĄZEK NOSZENIA ODBLASKÓW POZA TERENEM ZABUDOWANYM PO ZMIERZCHU, DLA TYCH KÓRZY IDĄ JEZDNIĄ LUB POBOCZEM, BEZ WZGLĘDU NA WIEK.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments