wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaKulturaDzielnicowy z Mrozów zorganizował odblaskową akcję

Dzielnicowy z Mrozów zorganizował odblaskową akcję

Aspirant Janusz Chmielowski dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Mrozy, realizuje spotkania profilaktyczne w oświatowych placówkach publicznych na terenie Mrozów i całej gminy, podległych pod lokalny samorząd.

Przewodnim hasłem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest bycie widocznym po zmierzchu na drodze. Dlatego tez każdy przedszkolak otrzymuje od policjanta odblask na sznurku, a każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum opaskę odblaskową na rękę.
Aspirant Janusz Chmielowski kilka razy w tygodniu spotyka się z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach i szkołach podstawowych, podległych pod gminną oświatę. Policjant postanowił bowiem dotrzeć z profilaktycznym przesłaniem dotyczącym bezpieczeństwa na drodze do przedszkolaków i uczniów.

W realizację pomysłu dzielnicowego zaangażował się Burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk, który bardzo przychylnie i przyjaźnie ocenił projekt policjanta.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Mrozy, dzielnicowy może na każdym spotkaniu, podczas którego zwraca szczególną uwagę na potrzebę noszenia odblasków, przekazywać przedszkolakom i uczniom od szkoły podstawowej do gimnazjum – element odblaskowy na sznurku lub opaskę, którą można owinąć sobie rękę.

Dzielnicowy swoją akcję rozpoczął w pierwszych dniach grudnia i jak zapowiedział, chce dotrzeć z odblaskami do tych, którzy jeszcze ich nie mają.

W ramach akcji rozdawania odblasków, dzielnicowy odwiedził między innymi Przedszkole Gminne w Mrozach, gdzie odblaski otrzymało około 60 przedszkolaków.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments