niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKierował ciężarówką mając prawie 2 promile alkoholu!

Kierował ciężarówką mając prawie 2 promile alkoholu!

Policjanci z mińskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki, który stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do przydrożnego rowu. 47-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podejrzanemu o popełnienie przestępstwa drogowego przedstawiono już zarzut jazdy ciężarówką w stanie nietrzeźwości. 47-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci zapowiadają, że będą w najbliższym czasie dokładnie kontrolować kierowców ciężarówek, szczególnie pod kątem badań stanu trzeźwości.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o ciężarówce, która wjechała do przydrożnego rowu przy drodze krajowej nr 50 w Zamieniu. Na miejsce natychmiast wyruszył patrol drogówki.

Policjanci dokładnie sprawdzili kierowcę, który sprawiał wrażenie osoby będącej pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem 47-letniego mężczyzny potwierdziło policyjne podejrzenia co do stanu trzeźwości.

Okazało się, że kierowca ciężarowego daf-a miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kiedy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut kierowania ciężarówką w stanie nietrzeźwości. 47-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się grzywnie oraz zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci apelują do kierowców ciężarówek o rozsądek i nie wsiadanie „za kółko” po spożyciu alkoholu. W najbliższym czasie zapowiadają prowadzenie dokładnych kontroli stanu trzeźwości.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments