wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościOdzyskali gitarę i zatrzymali dwóch podejrzanych

Odzyskali gitarę i zatrzymali dwóch podejrzanych

W ręce dzielnicowych i wywiadowców wpadło dwóch mieszkańców Mińska Mazowieckiego w wieku 25 i 30 lat, podejrzanych o udział w przestępstwie, w wyniku którego skradziono gitarę elektryczną ze szkoły muzycznej przy ulicy Dąbrówki. Instrument, który po kradzieży trafił do lombardu, odzyskano i przekazano już właścicielowi. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszał 25-latek, natomiast jego 30-letni znajomy zarzut paserstwa. Starszy z mężczyzn dobrowolnie poddał się karze.

W szkole muzycznej przy ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim skradziono gitarę elektryczną. Zanim sprawą zajęli się policjanci, właściciel próbował odnaleźć instrument na własną rękę. Sprawdzając oferty w internecie natknął się na ogłoszenie o gitarze, podobnej do tej która została mu skradziona.

Idąc tropem ogłoszenia, policjanci z dochodzeniówki dotarli do lombardu, w którym została sprzedana. Gitarę zabezpieczono, a później po rozpoznaniu, że to ta właściwa, zwrócono ją właścicielowi.

Do sprawy włączyli się wywiadowcy, którzy zatrzymali podejrzanego o kradzież 25-latka. Kolejną osobę, którą okazał się 30-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, zatrzymali dzielnicowi.

Po analizie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, policjanci z dochodzeniówki przedstawili zarzuty karne dwójce podejrzanych. I tak 25-latek usłyszał zarzut popełnienia kradzieży instrumentu, natomiast drugi z mężczyzn zarzut paserstwa, polegającego na udzieleniu pomocy w sprzedaży podchodzącej z kradzieży gitary.

30-latek skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. 25-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments