sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaSportLVI Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy (OWRP)

LVI Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy (OWRP)

OWRP to impreza z kilkudziesięcioletnią tradycją, która każdego roku jest organizowana przez inny Oddział PTTK w Polsce i odbywa się na innym obszarze kraju, by w czasie pieszych wędrówek umożliwić poznanie pięknych i nieznanych zakątków naszej Ojczyzny. W 2012 roku patronem tej corocznej imprezy został generał Mikołaj Wisznicki jeden z twórców Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Rajd ten ma na celu propagowanie czynnego wypoczynku, rozbudzanie pasji krajoznawczych, a przy okazji promowanie terenów znajdujących się na jego trasie.

W roku 2015 Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK powierzyła organizację LVI Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego Oddziałowi PTTK „Podlasie” w Siedlcach. Impreza odbędzie się w dniach 4-18 lipca 2015 r. Jest to niepowtarzalna okazja, by zaprezentować najpiękniejsze zakątki południowego Podlasia oraz wschodniego Mazowsza, co jest możliwe dzięki współpracy z władzami samorządowymi.

LVI OWRP odbywać się będzie w dniach od 4 do 18 lipca 2015 roku na trzech trasach wielodniowych, przebiegających przez tereny powiatów położonych we wschodniej części województwa mazowieckiego i zachodniej części województwa podlaskiego.

Sulejówek jest punktem startowym dla trasy nr 1 ,, MIĘDZY NARWIĄ A BUGIEM ” o łącznej długości 306 km.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments