piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPolicjanci z Sulejówka zatrzymali 28-letniego Karola S. podejrzanego o popełnienie 6 przestępstw

Policjanci z Sulejówka zatrzymali 28-letniego Karola S. podejrzanego o popełnienie 6 przestępstw

Skuteczna interwencja przeprowadzona przez policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Sulejówku, zakończyła się zatrzymaniem 28-letniego Karola S. podejrzanego o popełnienie 6 przestępstw, w tym między innymi naruszenia miru domowego, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała i uszkodzenia mienia. Dodatkowo Karol S. kierował samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zaproponował policjantom łapówkę, chcąc skłonić ich do naruszenia przepisów prawa. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował tymczasowo podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Sulejówku, pojechali do jednej z miejscowości w gminie Halinów, gdzie zgłoszono interwencję. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 28-letni Karol S. dostał się na teren posesji swojej pracodawczyni, zaatakował jej męża, groził zniszczeniem dobytku, a następnie porysował ostrym narzędziem karoserię zaparkowanego przed posesją samochodu.

Policjanci ruszyli w pościg za opisywanym mężczyzną. W rejonie posesji zatrzymali auto, którym kierował. Po badaniu alkomatem okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Karol S. próbował skłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, w tym celu proponując im łapówkę.

Funkcjonariusze zdecydowanie odmówili i doprowadzili mężczyznę do Komendy. Karol S. został osadzony w policyjnym areszcie.

28-latka doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał 6 zarzutów karnych, w tym naruszenia miru domowego, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, uszkodzenia karoserii samochodu, kierowania autem w stanie nietrzeźwości i zarzut udzielenia policjantom korzyści majątkowej w celu skłonienia ich do naruszenia przepisów prawa poprzez odstąpienie od prowadzonych czynności policyjnych.

Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, po rozpatrzeniu wniosku prokuratury, wobec Karola S. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-ech miesięcy.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments