środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPODSUMOWANIE IV EKO-PIKNIKU W SULEJÓWKU

PODSUMOWANIE IV EKO-PIKNIKU W SULEJÓWKU

Po raz czwarty Mieszkańcy Sulejówka spotkali się, aby wspólnie z przedstawicielami samorządu zadbać o czystość miejskich terenów zielonych. W sprzątaniu udział wzięli: burmistrz A. Śliwa, sekretarz H. Stefaniuk z pracownikami urzędu i radni: D. Dąbrowski, M. Lubecka, A. Chachulski, A. Lipka, M. Eliasz oraz młodzieżowi radni: Anna Wcisło, Rafał Michalski, Marcin Karpowicz. Urząd Miasta zapewnił dla wszystkich uczestników rękawice i worki na śmieci.

Dzięki wysiłkowi zaangażowanych w akcję osób udało się posprzątać teren Glinianek, okolice ulic: Klonowej i Wspólnej oraz teren wokół skweru Niepodległości. W efekcie z miasta wywieziono 4 kontenery śmieci. Z dzierżawionej przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego działki, stanowiącej ogólnodostępny teren przy kopcu, zniknęły butelki i plastiki. Nie lepiej przed sprzątaniem przedstawiał się teren Glinianek, który – sądząc po pozostałościach – był niejednokrotnie miejscem suto zakrapianych spotkań towarzyskich.

Struktura zebranych odpadów wskazuje, że coraz mniej osób wyrzuca śmieci bytowe do okolicznych lasów, bo to się nie opłaca. Mieszkańcy płacą za odbiór swoich odpadów i mogą oddać dowolną ich ilość. Jeżeli segregują śmieci to nie tylko troszczą się o naturę, ale również mniej płacą. Jednak zdarza się, że niektórzy wielbiciele spacerów i odpoczynku na łonie natury beztrosko pozostawiają opakowania po napojach i drobnych przekąskach w miejscu ich spożycia, zaśmiecając tereny zielone.

IV Eko-piknik Rodzinny zorganizowany na terenie Victorii przy wejściu od strony ul. Reymonta rozpoczął się o godz. 16, a zakończył około godz. 20. Dzięki uprzejmości pracowników SPZOZ w Sulejówku można było wykonać bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz skorzystać z zajęć z udzielania pierwszej pomocy.

Harcerze przygotowali edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych. Na wszystkich utrudzonych sprzątaniem czekała woda, a na zakończenie rozpalono ognisko z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments