piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościJedna sprawa, 4 zatrzymanych i aż 38 zarzutów karnych!

Jedna sprawa, 4 zatrzymanych i aż 38 zarzutów karnych!

Żmudna i kilkumiesięczna praca prokuratora nadzorującego postępowanie oraz policjantów z Komisariatu w Mrozach, zakończyła się skierowaniem sprawy, dotyczącej włamań do domów i domków letniskowych, z aktem oskarżenia do sądu. W całej sprawie przedstawiono łącznie 38 zarzutów karnych. Dwóch podejrzanych usłyszało po 16 zarzutów, trzeci 5 zarzutów, a ostatni jeden zarzut karny. Sprawa dotyczyła włamań i kradzieży popełnionych na przełomie ostatnich dwóch lat na terenie powiatu mińskiego oraz sąsiednich powiatów.

Kilka miesięcy temu w wyniku pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów Komisariatu w Mrozach, ustalono i zatrzymano trzech mieszkańców powiatu siedleckiego, podejrzanych o współudział we włamaniach do domków letniskowych i niezamieszkałych domów, odnotowanych na przestrzeni ostatnich 2 lat. Po tym jak podejrzani usłyszeli wtedy zarzuty karne, prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Policjanci nie kończyli jednak sprawy, w dalszym ciągu ustalali kolejnych właścicieli zabezpieczonych przedmiotów i miejsca, gdzie mogły być jeszcze popełnione przestępstwa. Wspólnie z prokuratorem żmudnie gromadzili materiał dowodowy.

Do ustalonych kilka miesięcy temu trzech podejrzanych, dołączył jeszcze jeden. On również usłyszał zarzut współudziału w jednym z włamań.

W sumie w całej sprawie przedstawiono 38 zarzutów karnych, w tym: 36-letni Jakub A. usłyszał ich 16, 29-letni Piotr N. tyle samo, 24-letni Grzegorz C. 5 zarzutów karnych, a 1 zarzut karny zatrzymany jako ostatni 33-letni Bartłomiej N. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami powiatu siedleckiego. Ostatecznie sprawa została już skierowana z aktem oskarżenia do sądu.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments