środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościW Mińsku Mazowieckim pojawiły się złodziejki. Policjanci apelują do seniorów.

W Mińsku Mazowieckim pojawiły się złodziejki. Policjanci apelują do seniorów.

W Mińsku Mazowieckim pojawiły się złodziejki, które mogą próbować dostać się do mieszkań starszych ludzi pod pozorem pozostawienia wiadomości lub paczki dla sąsiadów. Są to dwie kobiety w wieku około 30-4 0 lat, mówiące prawdopodobnie ze wschodnim akcentem. Jedna z nich, ta młodsza jest szczupłej budowy ciała, druga natomiast tęższej budowy ciała. W przypadku zauważenia takich kobiet, policjanci proszą o natychmiastowe powiadamianie i zgłoszenie interwencji. Można dzwonić bezpośrednio do oficera dyżurnego na nr 25 759 72 00 lub na alarmowe 997 ni 112.

Jedna z mieszkanek Mińska Mazowieckiego, 84-letnia kobieta, została okradziona we własnym mieszkaniu przy ulicy Okrzei przez dwie kobiety, które zaprosiła do środka, aby te napisały wiadomość dla sąsiadów.

To była prawdopodobnie „legenda” pod jaką działały złodziejki, aby wprowadzić w błąd starsza kobietę. Kiedy jedna pisała rzekomą wiadomość, druga z kobiet otworzyła szufladę w jednym z mebli i ukradła z niej oszczędności 84-latki.

Z relacji pokrzywdzonej wynika, że jedna z kobieta miała trzydzieści lat i była szczupłej budowy ciała, miała około 165 cm wzrostu i miała prawdopodobnie ciemne włosy. Druga kobieta miała około czterdziestu lat, była tęgiej budowy ciała i miała na sobie założoną jasną kurtkę. Obydwie kobiety miały mówić po polsku ze wschodnim akcentem.

Policjanci apelują do seniorów, aby nie wpuszczali obcych osób do mieszkania. W przypadku kiedy zetkną się z podobnym sposobem nagabywania, policjanci proszą o niezwłoczny kontakt z oficerem dyżurnym.

Można dzwonić na numer bezpośredni 25 759 72 00 lub na alarmowe 997 i 112. W przypadku szybkiego zgłoszenia, będzie większa szansa na dokładne sprawdzenie bądź zatrzymanie podejrzanych „domokrążców”.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments