wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościWspólniczką 18-latka okazała się nieletnia z gminy Halinów

Wspólniczką 18-latka okazała się nieletnia z gminy Halinów

Policyjni wywiadowcy idąc tropem pochodzących z włamania kradzionych ubrań, zatrzymali 18-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku pracy mińskich dochodzeniowców ustalono, że wspólniczką opisywanego 18-latka była nieletnia z gminy Halinów. Obydwoje usłyszeli już zarzuty karne popełnienia kradzieży z włamaniem. Dorosłego przesłuchano w charakterze podejrzanego, a 14-latkę jako nieletnią sprawczynię czynu karalnego. Teraz odpowiedzą przed sądem, 18-latek przed karnym, a nieletnia przed rodzinnym.

W rejonie mińskiego targowiska pod koniec października tego roku miało miejsce włamanie do jednego zaparkowanych tam samochodów. Łupem złodziei padły ubrania, między innymi kurtki, sukienki i dresy. Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki.

Podczas prowadzonej sprawy policyjni wywiadowcy idąc tropem informacji, że niektóre ze skradzionych ubrań mogą znajdować się w jednym z mińskich sklepów, dotarli do niego i zabezpieczyli część skradzionej odzieży.

Do policyjnego aresztu trafił 18-latek podejrzany o udział w tym włamaniu, który usłyszał w rezultacie zarzut współudziału w kradzieży z włamaniem.

Wywiadowcy ustalili jeszcze, że wspólniczką 18-latka mogła być 14-letnia mieszkanka gminy Halinów. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, dochodzeniowcy jej też przedstawili zarzut współudziału we włamaniu.

Opisywane osoby mogą niebawem odpowiedzieć przed sądem, w tym 18-latek za włamanie przed sądem karnym, a 14-latka za czyn karalny przed sądem nieletnich. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments