niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościUwaga na oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka, a także na policjanta...

Uwaga na oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka, a także na policjanta i funkcjonariusza CBŚP!

W związku z próbami nawiązaniu kontaktu z osobami z powiatu mińskiego przez oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka, a także na policjanta i funkcjonariusza CBŚP, mińscy policjanci apelują do mieszkańców o natychmiastowe powiadomienie najbliższej jednostki Policji.

Tylko szybka reakcja na kontakt ze strony oszusta, może dać policjantom większe szanse na jego ustalenie bądź zatrzymanie. Należy pamiętać, aby potwierdzić tożsamość dzwoniącej osoby. Jeżeli dzwoni krewny, skontaktujmy się bezzwłocznie z rodziną, jeżeli policjant lub inny funkcjonariusz, należy to potwierdzić w jednostce Policji. Prosimy o korzystanie z numeru całodobowego, przy którym dyżuruje oficer dyżurny mińskiej komendy tel. 25 759 72 00 oraz numeru całodobowego Komendy Stołecznej Policji 22 603 32 22.

Policjanci z mińskiej komendy apelują do tych wszystkich osób, które mogą stać się celem oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka czy też funkcjonariusza Policji lub CBŚP, aby od razu po rozmowie z osobą, której tożsamości, a tym bardziej intencji nie są do końca pewne, bezzwłocznie telefonować do mińskiej komendy. Policjantom zależy na zgłoszeniu od razu takiej sytuacji, aby można podjąć skuteczne działania, które pozwoliłyby zatrzymać osoby podszywające się pod krewnych lub fałszywych funkcjonariuszy rozpracowujących rzekomo grupę działającą wspomnianymi metodami.

Jeżeli podejrzewacie Państwo, że osoba która się z wami kontaktuje nie jest policjantem, ani też funkcjonariuszem innej służby, czy też nie jest waszym krewnym dzwońcie natychmiast:

pod nr 22 603 32 22, który jest całodobowym numerem przeznaczonym do takich zgłoszeń w Komendzie Stołecznej Policji,
pod nr 25 759 72 00, który całodobowo obsługuje oficer dyżurny mińskiej komendy.
Można również dzwonić:

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 na następujące numery telefonów w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Wyszyńskiego 15/17:

wydział kryminalny: 25 759 72 64, 25 759 72 34
wydział dochodzeniowo-śledczy 25 759 72 67
sekretariat ogólny 25 759 72 60

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments