piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaInwestycjeCo dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku?

Co dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku?

Od stycznia b.r. pracujemy nad nową formułą lokalizacji parku miniatur w Sulejówku w rejonie ul. Gdańskiej i Reymonta. W tej sprawie odbyliśmy już szereg rozmów z przedstawicielami potencjalnych inwestorów, w tym przede wszystkim z marszałkiem województwa mazowieckiego, który zadeklarował chęć utworzenie Mazowieckiego Parku Miniatur w Sulejówku jako samorządowej instytucji kultury.

Co dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku?
Co dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku? (Źródło: Urząd Miasta Sulejówek)

Taka instytucja mogłaby być powołana już w przyszłym roku o ile udałoby nam się zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie województwa na 2019 r. W Mazowieckim Parku Miniatur prezentowane byłyby wszystkie najciekawsze budynki Mazowsza, w tym przede wszystkim zamki. 

Stosowny wniosek do budżetu województwa przygotujemy w sierpniu b.r. Obecnie jako miasto skupiamy się na pozyskaniu środków na rekultywację i pielęgnację drzewostanu na terenie przyszłego parku. 

Co dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku?
Co dalej z Parkiem Miniatur w Sulejówku? (Źródło: Urząd Miasta Sulejówek)

W zeszłym tygodniu udaliśmy się wizytą roboczą do tymczasowej siedziby parku miniatur województwa mazowieckiego przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Miniatury przedstawiające nieistniejące warszawskie budynki będzie można obejrzeć w ogrodzie Centralnej Biblioteki Rolniczej do jesieni b.r.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments