piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaNa sygnaleZaatakował policjantów widłami, po tym jak znaleźli u niego „fanty” pochodzące z...

Zaatakował policjantów widłami, po tym jak znaleźli u niego „fanty” pochodzące z włamania!

Dzielnicowi z komisariatu z Mrozów realizowali własne ustalenia dotyczące podejrzewanych o włamanie do domku letniskowego mieszkańców gminy Latowicz i Wielgolas. Kiedy pojechali do domu jednego z nich, tj. w gminie Latowicz, podczas przeszukania odnaleźli część ze skradzionych przedmiotów m. in. wyposażenie domku letniskowego.

Sprzęt z włamania odzyskany przez policjantów.
Sprzęt z włamania odzyskany przez policjantów. (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

W tym momencie mężczyzna zdenerwował się i zaatakował mundurowych widłami. Tylko dzięki czujności i wyszkoleniu funkcjonariuszy udało się uniknąć obrażeń. Policjanci błyskawicznie obezwładnili mężczyznę, a na jego rękach wylądowały kajdanki. 27-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnie dzielnicowi udali się do drugiego podejrzewanego, mieszkańca gminy Wielgolas. W jego domu znaleźli utracone w wyniku przestępstwa przedmioty, m. in. kuchenkę i radioodtwarzacz. Zostały one zabezpieczone.

Mężczyźni usłyszeli zarzut karny kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec gminy Wielgolas został objęty policyjnym dozorem.

27-latek, usłyszał ponadto zarzuty znęcania się nad konkubiną i małoletnimi dziećmi oraz grożeniem im pozbawieniem życia, czynnej napaści na funkcjonariusza policji i stosowania przemocy w celu odstąpienia policjantów od swoich czynności.

Na wniosek prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim do którego przychylił się miński sąd, zastosowano wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, mężczyznom grożą wysokie kary więzienia.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments