piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaDzień dawcy szpiku w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim

Dzień dawcy szpiku w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim

26 osób – funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy pozytywnie odpowiedziało na akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych i zarejestrowało się w bazie fundacji DKMS. To kolejna grupa osób, która zwiększa szanse na znalezienie chorym, genetycznego bliźniaka.

Dzień dawcy szpiku w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)
Dzień dawcy szpiku w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Wczoraj, w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, dzięki inicjatywie podjętej przez posterunkową Beatę Kisiel i starszego sierżanta Krzysztofa Krajewskiego przeprowadzona została akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych.

W godzinach od 10:00 do 15:00 policjanci prowadzili rejestrację dawców oraz udzielali niezbędnych informacji. Bazę potencjalnych dawców szpiku powiększyło 26 osób – funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy.

To kolejne osoby wśród których poszukiwani będą genetyczni bliźniacy i większe szanse na znalezienie potencjalnego dawcy dla chorego. Dziękujemy wszystkim którzy pozytywnie odpowiedzieli na to przedsięwzięcie i zostawili swój znak w walce z nowotworami krwi.

mz

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments