środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościUlga w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych

Ulga w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych

W związku z podjęciem w dniu 23 maja 2019 r. przez Radę Miasta Sulejówek uchwały NR IX/83/2019 w sprawie częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, rodziny wielodzietne mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z ww. opłaty.

Częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przysługuje właścicielom nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w części dotyczącej gospodarstw domowych, stanowiących rodziny wielodzietne, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny.  Rada Miasta Sulejówek ustaliła ulgę w wysokości 20% miesięcznej stawki opłat, dla każdego gospodarstwa, w którym zamieszkuje rodzina, o której mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny.

By skorzystać z ww. ulgi należy złożyć uaktualnioną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (nowy wzór deklaracji dostępny na stronie internetowej Miasta), składaną przez właścicieli nieruchomości. na których zamieszkują mieszkańcy i udokumentować swoje prawo do skorzystania z ulgi. Rodziny wielodzietne od dnia wejścia w życie ww. uchwały tj. od dnia 01 lipca 2019 r. powinny złożyć nową lub zmianę deklaracji natomiast rodziny nie posiadające dotychczas takich kart powinny udokumentować prawo do skorzystania z ulgi innymi wiarygodnymi dokumentami (np. akty urodzenia dzieci etc.).

W przypadku Wspólnot/ Spółdzielni zarząd lub pełnomocnicy składają uaktualnioną deklarację  o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z załącznikiem nr 1 do deklaracji – dostępny na stronie internetowej Miasta.

Jednocześnie przypominamy, że szczegółowe informacje w powyższym zakresie można uzyskać w siedzibie Urzędzie Miasta Sulejówek, pokój nr 14, w poniedziałki w godz. 9:00-18:00, od wtorku do czwartku w godz. 8:00-16:00 oraz w piątki w godz. 8:00 – 15:00 lub pod numerem telefonów: (22) 76 06 256.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments