sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaNa sygnalePolicjant z Sulejówka zareagował w dniu wolnym od służby

Policjant z Sulejówka zareagował w dniu wolnym od służby

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Sulejówku aspirant sztabowy Tomasz Rękawiecki, będąc w Warszawie w czasie wolnym od służby, zauważył jak dwóch młodych mężczyzn siedząc w samochodzie dzieli się pieniędzmi i podejrzanymi zawiniątkami. Kiedy upewnił się, że może dochodzić do narkotykowej transakcji bez chwili wahania zareagował wzywając policjantów z komendy rejonowej Warszawa VII. Funkcjonariusze wspólnie zatrzymali mężczyzn.

Służba w Policji powoduje, że nawet w czasie wolnym od niej, widząc przestępstwo czy wykroczenie policjanci podejmują stosownie działania, aby strzec porządku prawnego.

Taką postawą wykazał się zastępca komendanta komisariatu policji w Sulejówku aspirant sztabowy Tomasz Rękawiecki. Kiedy będąc na wolnym, przechodził jedną z ulic w Warszawie, zauważył jak w zaparkowanym samochodzie dwaj młodzi mężczyźni wymieniają się pieniędzmi i podejrzanymi zawiniątkami. Policjant obserwował chwilę mężczyzn a kiedy upewnił się, że może dochodzić do łamania prawa, zatelefonował do dyżurnego komendy rejonowej policji Warszawa VII i wezwał patrol mundurowych. Funkcjonariusze wspólnie podjęli działania. Okazało się, że w samochodzie mężczyźni mają susz roślinny przypominający marihuanę. Substancja trafiła do dalszych badań, a mężczyźni na komendę w celu złożenia wyjaśnień.

Badanie narkotestem wykazało, że susz roślinny jest marihuaną. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 gramów tego narkotyku zapakowanego w torebki foliowe oraz pieniądze, które mogą być przeznaczone na poczet przyszłej kary.

Zebrany przez śledczych z KRP Warszawa VII, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwójce 18-latków zarzutu posiadania narkotyków. Młodzi mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments