wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościUwaga. Już dziś w nocy nastąpi zmiana czasu na zimowy!

Uwaga. Już dziś w nocy nastąpi zmiana czasu na zimowy!

Już dziś w nocy nastąpi zmiany czasu z letniego na zimowy. Oznacza to, że jutro śpimy o godzinę dłużej choć tą dodatkową godzinę każdy możey wykorzystać tak jak chce.

Cofamy z godziny 3:00 na 2:00

W nocy z 26 na 27 października wracamy do czasu zimowego czyli cofamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Dzięki cofnięciu wskazówek zegar o godzinę zyskujemy nieco więcej światła, szczególnie cennego podczas zimowych poranków.

W ilu krajach stosuje się sezonową zmianę czasu?

Sezonowe zmiany czasu stosuje się w ok. 70 krajach na świecie. Obowiązuje on m.in.: w prawie wszystkich krajach Europy (wyjątkiem jest Islandia), w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii. Krajem jaki nie wprowadził zmiany czasu jest m.in. Japonia.

W 2021 r pożegnany się ze zmianą czasu

26 marca 2019 posłowie Europarlamentu zdecydowali, że kraje unii europejskiej ostatecznie zrezygnują z corocznej zmiany czasu. Ostatnia zmiana czasu będzie miała miejsce w 2021 r. Kraje, które zdecydują się zachować czas letni, ostatniej zmiany dokonają w marcu 2021 r., natomiast te, które zdecydują się jednak na czas zimowy zrobią to w październiku 2021. 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments