środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaNa sygnalePolicjanci rozpoczęli coroczną akcję „ZNICZ 2019”

Policjanci rozpoczęli coroczną akcję „ZNICZ 2019”

31 października o godzinie 6, policjanci rozpoczęli coroczną akcję „ZNICZ 2019”. Potrwa ona do niedzieli 3 listopada. W tym czasie na drogach powiatu mińskiego pojawi się więcej patroli, zarówno tych w oznakowanych radiowozach ale także i w nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Mundurowych będą wspierali żołnierze Żandarmerii Wojskowej i strażnicy miejscy z Mińska Mazowieckiego i Sulejówka. Działania mają na celu zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży związanych z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym oraz organizacją ruchu w rejonie nekropolii.

Na zbliżające się dni zapowiadana jest dobra pogoda. Nie powinno to jednak uśpić naszej czujności i ostrożności za kierownicą. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nas wszystkich. Na drogach mogą znajdować się opadłe liście, które stwarzają zagrożenie, gdyż przyczepność opon na takim podłożu jest bardzo słaba. Weźmy to pod uwagę pokonując często wiele kilometrów w różnym terenie.

W tym czasie na drogach zauważymy zwiększony ruch pojazdów spowodowany przemieszczaniem się osób między nekropoliami. Każdy kierujący powinien liczyć się z możliwą kontrola policyjną, dlatego odpowiednio wcześniej dostosujmy czas wyjazdu w trasę. Policjanci będą sprawdzali trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Będą także reagowali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Wyjeżdżając w trasę sprawdźmy stan naszego auta. Szczególnie poziom ciśnienia w oponach, czystość szyb, stan wycieraczek samochodowych i poziom płynu do spryskiwaczy. Sprawdźmy także działanie żarówek w naszym samochodzie a te niesprawne bezwzględnie wymieńmy na działające.

W rejonach przyległych do cmentarzy należy liczyć się z utrudnieniami w parkowaniu. Jeśli to możliwe zostawmy auto nieco dalej i podejdźmy pieszo lub skorzystajmy z komunikacji miejskiej.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments