sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaNa sygnale58 latek z Halinowa zaatakował siekierą dwóch swoich znajomych

58 latek z Halinowa zaatakował siekierą dwóch swoich znajomych

Policjanci z komisariatu z Halinowa zatrzymali 58-letniego mieszkańca gminy Halinów, który podczas sprzeczki z dwójką znajomych zaatakował ich siekierą. Zatrzymany był nietrzeźwy, w jego organizmie policjanci stwierdzili obecność ponad 2 promili alkoholu. W tej sprawie 58-latek usłyszał dwa zarzuty karne spowodowania ciężkiego i średniego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, sąd umieścił mężczyznę w areszcie śledczym.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali w jednym z domów w gminie Halinów. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że ma tam miejsce awantura, podczas której mężczyzna zaatakował znajomych siekierą.

Patrolowcy błyskawicznie dotarli na miejsce, gdzie zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który będąc w stanie upojenia alkoholowego awanturował się z dwójką znajomych: mężczyzną i kobietą.

W wyniku wymiany zdań doszło pomiędzy nimi do sprzeczki, a  w konsekwencji do awantury. 58-latek postanowił „ręcznie” udowodnić siłę swoich argumentów i chwycił za siekierę. W przypływie złości zaatakował będące u niego osoby. 54-letni mężczyzna został uderzony w głowę, a 54-letni kobieta w  nogę.Pokrzywdzeni trafili do szpitali, natomiast krewki awanturnik do policyjnej celi.

Kiedy wytrzeźwiał, śledczy przygotowali już dla niego zarzuty karne. 58-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego i średniego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora rejonowego miński sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w izolacji, oczekując na sprawę karną. Może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Marcin Zagórski/mb

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments