niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGóral mówił, że spadnie dopiero w połowie stycznia

Góral mówił, że spadnie dopiero w połowie stycznia

Jeszcze kilka dni temu jeden z górali zapytany w TV kiedy spadnie śnieg w Polsce odpowiedział, że nie wcześniej jak w połowie stycznia 2021. Na chwilę obecną trudno stwierdzić czym się kierował podając taką datę bo patrząc przez okno łatwo stwierdzić, że przestrzelił z terminem o dobry miesiąc.

Piasek z solną rozrzucony przez pługopiaskarkę na zaśnieżoną drogę Fot. WirtualnySulejowek.pl
Piasek z solną rozrzucony przez pługopiaskarkę na zaśnieżoną drogę Fot. WirtualnySulejowek.pl

O ile góralska prognoza raz się sprawdza a raz nie to inna rzecz sprawdza się w 100%. Zima znów zaskoczyła kierowców i to dosłownie. Wielu z nich wyjeżdżając dziś popołudniu na zaśnieżone drogi Sulejówka przekonało się, że wciśnięcie pedału gazu podczas ruszania ze skrzyżowania nie zawsze oznacza ruch pojazdu do przodu. Szczególnie kiedy okazuje się, że opony w samochodzie nie są zimowe a letnie a w wielu przypadkach wymagające w ogóle wymiany na nowe.

Znów winni drogowcy i Urząd Miasta?

Jak wiadomo każdy kierowca w pierwszej kolejności szuka raczej winnych niż uznaje, że to on nie przygotował się do zimy. Dlatego tradycyjnie można było usłyszeć uwagi w stylu „znowu zima zaskoczyła drogowców” czy też „zaczną sypać jak śnieg stopnieje?” Tu trzeba zaznaczyć, że narzekania tak samo można było usłyszeć od kierowców na drodze jak i tych skarżących się na Facebooku.

Władze miasta Sulejówek przeszły do kontrataku

O ile kierowcy byli zaskoczeni to Urząd Miasta Sulejówek już nie. W godzinach wieczornych nakazał wyjazd pługopiaskarki na ulice miasta. Aktualnie piaskarka rozsypuje niewielkie ilości piasku z solą w celu poprawienia bezpieczeństwa jazdy kierowców na lokalnych drogach.

Okazja do drifftu?

Młodzi kierowcy którzy tak często w ostatnim czasie dają o sobie znać drifftując na lokalnych rondach w Sulejówku korzystają z okazji próbując swoich sił teraz na skrzyżowaniach. Niestety jak można zaobserwować łyse opony sprawiają, że często tracą kontrole nad autami przez co dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Wszystkim niedoświadczonym kierowcom przypominamy, że pierwszy śnieg to dla właścicieli lawet prawdziwe żniwa. Warto o tym pomyśleć zanim nasze auto wyląduje na przydrożnym słupie lub ogrodzeniu.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments