piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaKulturaMłodzi Europejczycy z wizytą w Ratuszu

Młodzi Europejczycy z wizytą w Ratuszu

12 grudnia br. uczestnicy projektu Młodzi Europejczycy wobec zmian zachodzących w świecie pracy realizowanego w ramach Comeniusa przez Gimnazjum Nr 2 w Sulejówku i szkoły z Francji, Niemiec, Portugali, Włoch, Rumuni oraz Grecji spotkali się z Burmistrzem Miasta Sulejówek – Arkadiuszem Śliwą.

W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli: Dyrektor Gimnazjum nr 2 – Bożeny Dec i szkolny koordynator projektu – Dorota Tarkowska (nauczyciel języka francuskiego) oraz 13 nauczycieli z i 29 uczniów z zagranicy. Projekt ma na celu przybliżenie uczniom zmian, jakie zaszły w strukturze ekonomicznej Europy i pomoc w wyborze przyszłego zawodu.

W roku szkolnym 2012/2013 Gimnazjum Nr 2 przystąpiło do europejskiego projektu COMENIUS – Partnerskie Projekty Szkół, otrzymując dofinansowanie na jego realizację z UE w kwocie 20 000 EURO. Koordynatorem całości projektu została Francja, a oficjalnym językiem projektu – język francuski.

W ramach projektu uczestnicy będą przygotowywać prezentacje i porozumiewać się w języku francuskim i angielskim, wezmą udział w międzynarodowej wymianie doświadczeń podczas spotkań roboczych w różnych państwach.

W roku szkolnym 2012-2013 uczniowie przedstawili charakterystykę geograficzną, historyczną i europejską swoich miast. Nakreślili historię i działania przedsiębiorstw, które powstały w XIX i na początku XX wieku w ich miastach.

Ponadto w każdej szkole powstanie filia mini-przedsiębiorstwa międzynarodowego z siedzibą we Francji, co pozwoli uczestnikom projektu poznać w praktyce zasady funkcjonowania przedsiębiorstw europejskich.

W roku szkolnym 2013-2014 uczniowie zwiedzą i opiszą aktualnie działające przedsiębiorstwa, porównają różne systemy edukacyjne w Europie, a także zorganizują forum związane z zawodami.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments