niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaNa sygnaleSprawa kradzieży pieniędzy ze słoika została rozwiązana

Sprawa kradzieży pieniędzy ze słoika została rozwiązana

Podejrzany o kradzież pieniędzy ze słoika, wykonujący prace remontowe we wrześniu tego roku u jednej z mieszkanek dębskiej gminy, 28-letni Karol D. z Siedlec, wpadł w podczas kontroli siedleckich policjantów po północy 24 grudnia tego roku.

Policjantom z Halinowa udało się w końcu namierzyć mężczyznę i przedstawić mu zarzut popełnienia kradzieży. Karol D. przyznał się i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywnie, a przy tym zobowiązał się do naprawienia wyrządzonej szkody.

W wrześniu tego roku jedna z mieszkanek dębskiej gminy postanowiła wyremontować dach swojego domostwa. Do remontu zaangażowała przyjezdną ekipę budowlaną. Kiedy zakończono prace, kobieta poszła sprawdzić swoje oszczędności, które trzymała w słoiku na strychu. Jakież było jej zdziwienie, kiedy okazał się, ze słoik jest pusty.

Wyjaśnieniem sprawy kradzieży zajęli się policjanci z Halinowa. Od samego początku w kręgu osób podejrzewanych znaleźli się członkowie ekipy remontowo-budowlanej. Policjanci wzięli pod lupę wszystkich mężczyzn. W końcu sprawdzając każdego z nich, drogą selekcji i dedukcji wytypowali, że bezpośredni związek z kradzieżą mógł mieć 28-letni Karol D. z Siedlec.

Zatrzymanie mężczyzny nie było jednak takie proste. Zniknął on bowiem ze swojego domu w Siedlcach. Policjanci postanowili namierzyć i odnaleźć miejsce, w którym mógł się ukryć bądź zamieszkać.

Przełom w sprawie nastąpił po północy 24 grudnia tego roku. Z siedleckiej Komendy dotarła informacja, że Karol D. wpadł podczas policyjnej kontroli. Mężczyzna jechał pijany samochodem, mając prawie jeden promil alkoholu w organizmie.

Karol D. trafił do aresztu, a kiedy wytrzeźwiał, usłyszał w siedleckiej Komendzie zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast policjanci z Halinowa przedstawili mu zarzut popełnienia kradzieży pieniędzy ze słoika – mieszkance gminy Dębe Wielkie.

Karol D. przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywnie. Dodatkowo mężczyzna zobowiązał się naprawić wyrządzoną kobiecie szkodę finansową.

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments