piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaKulturaMECZ O ŻYCIE - Impreza charytatywna dla zmagającego się z ciężką chorobą...

MECZ O ŻYCIE – Impreza charytatywna dla zmagającego się z ciężką chorobą Marka Jakóbczaka

W niedzielę 23 marca na Stadionie Miejskim w Sulejówku odbyła się impreza charytatywna, mająca na celu wsparcie zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową byłego wieloletniego zawodnika i trenera Victorii Sulejówek – Marka Jakóbczaka. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Arkadiusz Śliwa – burmistrz Sulejówka. W organizację imprezy zaangażowało się mnóstwo osób znających Marka od lat, oraz takich które wykazały się wielkim sercem.

Impreza zaczęła się o godzinie 12:00 biegiem terenowym na dystansie 2300 m, którego trasa wytyczona była w Parku Glinianki.

Godzinę później, na płycie głównej stadionu rozegrany został mecz chłopców z rocznika 2004, pomiędzy drużynami Victorii Sulejówek i Polonii Warszawa. W tym samym czasie na obiekcie pojawili się motocykliści z Bad Company Sulejówek i strażacy z OSP Sulejówek. Swój namiot ustawili też rycerze z Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa Świątyni Salomona, którzy dali też pokaz walki w pełnym wyposażeniu.

Głównym punktem programu był mecz pomiędzy Victorią Team, składającą się z byłych i obecnych zawodników sulejóweckiego klubu oraz przyjaciół Marka i Drużyną Gwiazd, w której składzie grali między innymi: Radosław Majdan, Marek Citko, Dariusz Dźwigała, Piotr Świerczewski, Tomasz Sokołowski, Marek Jóźwiak, Maciej Bykowski, Igor Gołaszewski, Sebastian Kęska, Ariel Jakubowski, Robert Podoliński, Tomasz Smorągiewicz, Adam Warszawski i Krzysztof Iwanicki. Mecz rozpoczęli Marek Jakóbczak i Arkadiusz Śliwa – burmistrz Sulejówka, który w trzeciej tercji pojawił się także na boisku w składzie Victorii Team, strzelając bramkę.

O oprawę muzyczną imprezy zadbał DJ Kamil Marcinek z Crazy Party, a o wspaniałą atmosferę zadbał Pan Andrzej Supron, który brawurowo przeprowadził licytację gadżetów piłkarskich.

Każdy, kto był tego dnia na Stadionie, znalazł coś ciekawego dla siebie. Ale najważniejszy był uśmiech na twarzy bohatera dnia Marka Jakóbczaka, który zobaczył jak wielu ma przyjaciół i że warto walczyć z chorobą, a w tej walce nie jest sam.

Źródło: Urząd Miasta Sulejówek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments