piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościDwa wypadki, jedna ofiara śmiertelna i 5 osób w szpitalu

Dwa wypadki, jedna ofiara śmiertelna i 5 osób w szpitalu

W miniony wtorek zaledwie w ciągu godziny na drogach powiatu mińskiego, doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Pierwszy wypadek miał miejsce w Sulejówku przy ulicy Narutowicza, gdzie zderzyły się czołowo skoda z renault. Kolejne zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu dróg nr 50 i 637 w Stanisławowie. Tam w zdarzeniu brały udziały ford, opel i rowerzystka. Na miejscu zginęła 88-letnia pasażerka opla, a rowerzystkę w stanie ciężkim zabrano śmigłowcem do szpitala. Policjanci apelują o czujność i rozsądek na drodze, aby wakacyjne podróże nie były okupione czy to urazami zdrowotnymi czy też wspomnieniem tragicznej śmierci bliskiej osoby.

Jest okres wakacyjny i zwiększona częstotliwość wyjazdów urlopowych. Większe natężenie ruchu odnotowuje się na ciągach komunikacyjnych dróg krajowych i wojewódzkich. Policyjne patrole bacznie lustrują zachowania kierowców na drodze i wtedy kiedy tylko zachodzi taka potrzeba reagują i kontrolują.

Policjanci chcieliby przypomnieć wszystkim kierowcom o jeździe zgodnie z przepisami, umiejętnym przewidywaniu wykonywanych manewrów, aby niewłaściwe zachowanie za kierownicą nie przyczyniło się do stworzenia niebezpiecznej sytuacji na drodze. Dlatego rozsądek i jazda zgodnie z prawem drogowym powinny przekładać się na bezpieczne podróżowanie.

Pomimo wielu policyjnych akcji i działań, dochodzi jednak do zdarzeń drogowych. To sytuacje, na które często działania Policji mogą nie mieć bezpośredniego wpływu.

We wtorek po południu w odstępie zaledwie kilkudziesięciu minut na drogach powiatu mińskiego, miały miejsce 2 zdarzenia drogowego, i tak:

Kilka minut po godzinie 14 na ulicy Narutowicza w Sulejówku zderzyły się czołowo renault kangoo i skoda octavia. Do szpitala trafiło dwóch kierowców.

Po godzinie 14:30 w Stanisławowie, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 50 z drogą wojewódzką nr 637 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch osobowych aut, forda galaxy i opla astry oraz rowerzystki. To zdarzenia miało swój tragiczny wymiar. Na miejscu zginęła 88-letni pasażerka opla, a 50-letnią rowerzystkę w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala. Na obserwację do szpitala trafił 73-letni kierowca z opla wraz ze swoimi wnukami, 13-letnim chłopcem i 4-letnią dziewczynką.

Każda z opisanych sytuacji będzie teraz poddana wnikliwie analizie, pod kątem ustalenia faktycznych okoliczności i przyczyn zaistniałych wypadków drogowych.

Tymczasem policjanci kierują kolejny apel, związany z bezpiecznym podróżowaniem, zgodnie z obowiązującymi przepisami i z poszanowaniem pozostałych uczestników ruchu drogowego.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments