środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaKulturaMAMY NIEPODLEGŁĄ! 2014

MAMY NIEPODLEGŁĄ! 2014

To już II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą! 2014”, której celem jest zachęcenie Polaków do wspólnych radosnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Akcja jest również pokojową i jednoczącą alternatywą dla wydarzeń, jakie w ostatnich latach rozgrywają się tego dnia na ulicach polskich miast.

Na inaugurację akcji w przestrzeni publicznej i briefing dla mediów zapraszamy do CH Złote Tarasy 4 listopada o godz. 14.00.

Podobnie jak w minionym roku, „MN! 2014” odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego.

W roku 2013 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku po raz pierwszy zorganizowało ogólnopolską akcję społeczną „Mamy Niepodległą!”, polegającą na wysyłaniu w dniach 4-11 listopada kartek pocztowych zaprojektowanych przez cenionych artystów z życzeniami do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Pomysł okazał się dużym sukcesem, a szeroki odzew przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów. Kartki tradycyjne wysłało 112 500 osób, zaś 21 000 skorzystało z ich wersji elektronicznej. Dlatego w tym roku kontynuujemy naszą akcję ze zdwojoną siłą.

Założeniem akcji jest także oddanie głosu artystom, którzy z własnej perspektywy przekazują przesłanie „Mamy Niepodległą!”. W I edycji projekty kartek pocztowych przygotowali Andrzej Pągowski, Józef Wilkoń i Piotr Młodożeniec. W tym roku swoją wizję Mamy Niepodległą przedstawili: znakomity rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz legendarny twórca komiksu Tytus, Romek i Atomek Henryk Chmielewski – Papcio Chmiel.

Trzecią kartkę zaprojektował młody grafik Janek Konarzewski – przedstawiciel pokolenia dwudziestolatków, któremu także oddajemy głos w temacie niepodległości.

Ambasadorami tegorocznej edycji MN! 2014 są przedstawiciele świata mediów oraz kultury i sztuki:

Matylda Damięcka, Katarzyna Stoparczyk, Beata Tadla, Marta Żmuda Trzebiatowska, Jarosław Gugała, Cezary Harasimowicz, Grzegorz Miecugow, Krzysztof Ziemiec, Michał Żebrowski.

Akcja „MAMY NIEPODLEGŁĄ! 2014” odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments