piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaKulturaSpotkania z policjantami w szkołach w Dobrem i Stanisławowie

Spotkania z policjantami w szkołach w Dobrem i Stanisławowie

Policyjna profilaktyka i edukacja młodzieży miała miejsce tym razem w szkołach w gminie Dobre i Stanisławów. Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii, wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Dobrem, dzielnicowym i policjantami z zespołu patrolowo interwencyjnego spotkali się z uczniami podstawówki i Gimnazjum w Dobrem, a także z gimnazjalistami ze Stanisławowa. Tematem spotkań była odpowiedzialność karna nieletnich i demoralizacja. Policjanci przypominali też wszystkim o tym, że noszenie odblasków poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe.

Spotkania z policjantami w szkołach w Dobrem i Stanisławowie
Spotkania z policjantami w szkołach w Dobrem i Stanisławowie (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Policyjna edukacja nie ustaje, praktycznie cały czas, czasami nawet kilka razy w tygodniu, policjanci biorą udział w spotkaniach z młodzieżą. Ostatnio policyjni metodycy pojawili się w gminie Dobre i Stanisławów.

Pierwsze spotkanie zorganizowano w Dobrem dla uczniów klas szóstych i dwóch klas pierwszych gimnazjum. Wykład dla młodzieży miał pokazać uczniom zagrożenia i skutki nieodpowiedzialnych zachowań. Funkcjonariusze przypomnieli też młodzieży o obowiązku noszenia odblasków.

Podobne spotkanie zorganizowali funkcjonariusze dla wszystkich klas gimnazjalnych w Stanisławowie. Tu również zaprezentowali policjanci te same treści, o których mówili uczniom z Dobrego.

W spotkaniach oprócz policjantki z wydziału do spraw nieletnich i patologii, starszego sierżanta Jolanty Pronobis, uczestniczył aktywnie Komendant Komisariatu Policji w Dobrem komisarz Robert Reda, dzielnicowy aspirant Paweł Kominek oraz policjantka z zespołu patrolowo interwencyjnego starszy posterunkowy Izabela Malinowska.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments