niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZatrzymano podejrzanych o pobicie pasażera autobusu

Zatrzymano podejrzanych o pobicie pasażera autobusu

Niecałe kilkanaście minut, po tym jak w autobusie na ulicy Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim pobito mężczyznę, policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali w pościgu dwóch mieszkańców gminy Dobre, podejrzewanych o udział w opisywanym zdarzeniu. Zarzut pobicia w związku z wybrykiem chuligańskim usłyszeli dwaj bracia z gminy Dobre w wieku 22 i 24 lat. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano podejrzanych o pobicie pasażera autobusu w Mińsku Mazowieckim
Zatrzymano podejrzanych o pobicie pasażera autobusu w Mińsku Mazowieckim (Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim)

Oficer dyżurny mińskiej Komendy przyjął zgłoszenie od pobiciu pasażera autobusu jadącego ulicą Kazikowskiego w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że podeszło do niego dwóch mężczyzn z żądaniem, aby ten przesiadł się w inne miejsce. Kiedy odmówił, został kilkakrotnie uderzony przez opisywanych mężczyzn. W momencie kiedy inni pasażerowie zaczęli reagować i zagrozili wezwaniem Policji, mężczyźni wysiedli na najbliższym przystanku, a później uciekli w kierunku dworca kolejowego.

Oficer dyżurny błyskawicznie przekazał komunikat radiowy podległym patrolom, przekazując jednocześnie rysopisy podejrzanych o pobicie.

Kilkanaście minut później, mundurowi z ogniwa patrolowo interwencyjnego zauważyli w rejonie dworca dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców. Ruszyli za nimi w pościg, w rezultacie którego rozpoznani mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Do policyjnego aresztu trafili dwaj bracia w wieku 22 i 24 lat, pochodzący z gminy Dobre. Obydwaj byli nietrzeźwi. Policyjny alkomat wskazał, że jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, drugi natomiast ponad 3 promile.

Kiedy już wytrzeźwieli, przedstawiono im zarzut karny udziału w pobiciu pasażera autobusu, w wyniku czego doznał on urazu twarzy. Podejrzani z uwagi na charakter chuligański przestępstwa, o którego popełnienie zostali podejrzani, mogą być surowiej ocenieni przez sąd. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments