niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościOdpowie za znęcanie i uszkodzenie ciała swoich bliskich

Odpowie za znęcanie i uszkodzenie ciała swoich bliskich

Policjanci z prewencji zatrzymali podczas interwencji domowej 48-letniego Zbigniewa M. mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki, nietrzeźwego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został podejrzany o znęcanie psychiczne i fizyczne nad swoja matką, a dodatkowo usłyszał zarzut uszkodzenia ciała nie tylko matki, ale również swojego brata. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. 48-latkowi grozi kara wyższa, bo będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo interwencyjnego mińskiej Komendy wezwano do domu jednorodzinnego w mińskiej gminie, gdzie miała miejsce awantura z udziałem pijanego domownika, który miał pobić matkę i brata.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce, a następnie obezwładnili i zatrzymali 48-letniego Zbigniewa M. Mężczyzna ten był pijany i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 48-latek trafił do policyjnego aresztu.

Z miejsca interwencji do szpitala trafiła poszkodowana matka zatrzymanego i jej drugi syn. U kobiety stwierdzono wstępnie ranę ciętą podudzia, natomiast u mężczyzny złamane żebro.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił policjantom z dochodzeniówki na przedstawienie Zbigniewowi M. zarzutu karnego znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką oraz uszkodzenia ciała kobiety i drugiego z synów.

Wobec 48-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary, ponieważ będzie odpowiadał jako recydywista.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments