poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona głównaNa sygnalePolicjanci z Sulejówka zatrzymali podejrzanego o włamania do biletomatów

Policjanci z Sulejówka zatrzymali podejrzanego o włamania do biletomatów

W ręce policjantów z Sulejówka wpadł 39-letni Grzegorz L. podejrzany o włamania i kradzież pieniędzy z trzech biletomatów na stacjach kolejowych w Zielonce, Halinowie i Sulejówku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne w tej sprawie. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Otwocku – Grzegorza L. aresztowano na trzy miesiące, w związku z podejrzeniem współudziału w przestępstwie rozbójniczym popełnionym na terenie Otwocka. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Sulejówka będą jeszcze ustalać innych mężczyzn, którzy mogą być zamieszani we włamania do opisywanych biletomatów.

Na początku listopada tego roku, na stacjach kolejowych w Halinowie i Sulejówku miały miejsce włamania do biletomatów. Łupem sprawców padały pieniądze znajdujące się wewnątrz. Oprócz straconych pieniędzy – firma zarządzająca biletomatami została dodatkowo narażona na znaczne straty, w związku uszkodzeniem tych urządzeń.

Namierzeniem osób mogących mieć związek z włamaniami, zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu w Sulejówku. Funkcjonariusze podejrzewali, że w kradzieże pieniędzy z biletomatów może być zamieszany ktoś miejscowy.

W rezultacie policjanci wytypowali mieszkającego w Sulejówku, lecz pochodzącego z powiatu siedleckiego 39-letniego Grzegorza L. Mężczyznę tego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że podejrzany mógł mieć bezpośredni związek z włamaniami do biletomatów nie tylko w Sulejówku i Halinowie, ale też na stacji kolejowej w Ząbkach.

Ostatecznie Grzegorzowi L. przedstawiono zarzut popełnienia trzech kradzieży z włamaniem do biletomatów.

To nie był jednak koniec policyjnych zarzutów dla Grzegorza L. Usłyszał on jeszcze zarzut współudziału w przestępstwie rozbójniczym popełnionym na terenie Otwocka.

Otwocki Sąd zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-ech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tymczasem policjanci z Sulejówka pracują dalej przy sprawie włamań do biletomatów. Istnieje bowiem podejrzenie, że jeszcze inne osoby mogły być zamieszane w te przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments