wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościWpadł podejrzany o kradzieże elementów konstrukcji stalowych

Wpadł podejrzany o kradzieże elementów konstrukcji stalowych

Policjanci z Halinowa, w tym Komendant Komisariatu wspólnie z policjantami z zespołu kryminalnego i funkcjonariuszami z prewencji, zatrzymali w pościgu 31-letniego Roberta B. z gminy Halinów, podejrzanego o kradzież z włamaniem do magazynu prywatnej firmy w Starym Koniku. Policjanci ustalili, że mężczyzna mógł kilkakrotnie pojawiać się na terenie wspomnianej firmy, skąd skradziono prawie pół tony różnych stalowych elementów konstrukcyjnych. Większość przedmiotów udało się odzyskać. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne w tej sprawie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Halinowa wpłynęło zgłoszenie o kradzieży konstrukcji budowlanych z terenu prywatnej firmy w Starym Koniku. Policjanci zajęli się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa, a także namierzeniem miejsca, gdzie mogło trafić skradzione mienie.

W rejonie miejsca, gdzie miały miejsce kradzieże, zwiększono liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze przypuszczali, że sprawca wróci na miejsce i podejmie próbę popełnienia kolejnej kradzieży.

Do działań włączył się Komendant Komisariatu, który wyjechał na patrol wspólnie z funkcjonariuszami z zespołu kryminalnego. To właśni ci policjanci wspomagani przez mundurowych z zespołu patrolowo interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który miał być widziany w rejonie firmy gdzie dochodziło do kradzieży.

Opisywanym mężczyzną był 31-letni Robert B. z gminy Halinów. Funkcjonariusze zabezpieczyli też wózek, na którym 31-latek przewoził metalowe elementy. Policjanci namierzyli również skup złomu, gdzie trafiały kradzione fanty.

Ostatecznie Robert B. usłyszał zarzut popełnienia kradzieży i włamań na terenie opisywanej firmy w Starym Koniku. 31-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments