niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościOdpowie za próbę wręczenia łapówki i jazdę w stanie nietrzeźwości

Odpowie za próbę wręczenia łapówki i jazdę w stanie nietrzeźwości

Podczas kontroli drogowej w Dąbrowie, w ręce policjantów z Mrozów wpadł 58-letni mieszkaniec gminy Cegłów, który został podejrzany o to, że proponując łapówkę chciał namówić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyzna usłyszał też zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości. 58-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na mocy prokuratorskiego postanowienia objęto go policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju.

Dąbrowie skontrolowali motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że był on nietrzeźwy i miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec gminy Cegłów.

Podczas policyjnej interwencji, 58-latek zaproponował policjantom łapówkę, aby ci odstąpili od dalszej kontroli. Ta propozycja spotkała się ze zdecydowaną odmową ze strony mundurowych. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa korupcyjnego, mężczyznę przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie.

58-latka doprowadzono później do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut karny złożenia propozycji wręczenia łapówki, w celu skłonienia policjantów do złamania przepisów prawa, a także zarzut kierowania motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dwa środki zapobiegawcze w postaci: policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

58-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments