środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomości19-letni mieszkaniec Sulejówka zaatakował policjantów podczas interwencji

19-letni mieszkaniec Sulejówka zaatakował policjantów podczas interwencji

Policjant z policjantką pełniący służbę w Sulejówku, stali się celem ataku ze strony 19-letniego mieszkańca Sulejówka, którego chcieli ukarać grzywną w formie mandatu karnego za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Funkcjonariusze interweniowali w stosunku do grupy młodzieży, która zachowywała się głośno w rejonie szkoły przy ulicy Kopernika. Podejrzany usłyszał już zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Sulejówku wezwano w rejon ulicy Kopernika, gdzie przy pobliskiej szkole podstawowej, grupa młodych ludzi miała swoim zachowaniem zakłócać spokój okolicznym mieszkańcom.

Funkcjonariusze podjęli interwencję w stosunku do kilku młodych mężczyzn, którzy spożywali tam alkohol. Czterech z nich przyjęło mandaty karne, natomiast dwóch odmówiło przyjęcia mandatów. W związku z tym policjanci pouczyli mężczyzn, że odmowa mandatu będzie skutkowała sporządzeniem właściwego wniosku o ukaranie do sądu.

Podczas policyjnej interwencji 19-latek który odmówił przyjęcia mandatu, zaczął wyzywać policjantów i szarpać ich za mundury. Policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, a w końcu obezwładnili 19-latka i założyli mu kajdanki, aby zapobiec dalszym atakom agresji z jego strony.

19-latek trafił do komisariatu, gdzie został zbadany alkomatem. Okazało się, że ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom, 19-latka osadzono w policyjnej celi.

Kiedy już wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments