wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolicyjna interwencja na ulicy Bema w Sulejówku!

Policyjna interwencja na ulicy Bema w Sulejówku!

Policjanci z Komisariatu w Sulejówku zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie trzech mieszkańców Sulejówka. Jeden z nich, 33-latek został podejrzany o uszkodzenie butelką przedniej szyby w osobowym bmw. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Dwójce z nich przedstawiono dodatkowo zarzut stosowania przemocy wobec policjantów w celu zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od interwencji. Podejrzanym grożą kary do 3 lub do 5 lat pozbawienia wolności.

Na ulicy Bema w Sulejówku miało miejsce uszkodzenie mienia. Na przednią szybę stojącego na parkingu osobowego bmw spadła butelka po alkoholu. O uszkodzeniu powiadomiono policjantów z miejscowego Komisariatu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali trzy osoby, w tym jednego 25-latka i dwóch 33-latków. Jak ustalili policjanci na miejscu, jeden z 33-latków mógł mieć bezpośredni związek z uszkodzeniem szyby.

Podczas policyjnej interwencji doszło do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy poprzez szarpanie ich za umundurowanie. Mężczyźni wobec których podjęto interwencję nie reagowali na polecenia i przeszkadzali policjantom w realizacji czynności służbowych.

W końcu całą trójkę doprowadzono do radiowozu, a później przewieziono do mińskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy zatrzymani byli w stanie nietrzeźwości. Każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów karnych. Wszyscy usłyszeli zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, jeden z 33-latków usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia szyby samochodowej, a pozostali dwaj zarzut zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności służbowych.

Podejrzanemu o uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a pozostałym kary do 3 lat pozbawienia wolności.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments