niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaNa sygnaleZarzuty i areszt za pobicie dwóch małoletnich!

Zarzuty i areszt za pobicie dwóch małoletnich!

Dwa i trzy miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy wobec dwóch młodych mężczyzn z Mińska Mazowieckiego. Podejrzani są oni o dokonanie pobicia dwóch małoletnich, których swoim działaniem narazili na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego tego roku w Mińsku Mazowieckim w godzinach późno popołudniowych, na jednej z ulic miasta doszło do pobicia dwóch małoletnich. 17, i 18 – letni mińszczanie, wdali się w słowną awanturę z pokrzywdzonymi, w wyniku której doszło do rękoczynów. 

W wyniku tego zdarzenia małoletni zostali narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim prowadzili czynności procesowe mające na celu ustalić okoliczności do jakich doszło podczas tego zdarzenia oraz sprawców powyższego czynu.

W wyniku pracy śledczych i przeprowadzonych czynności procesowych w sprawie, ustalono dwie osoby podejrzewane o dokonanie pobicia a policjanci mińskiej jednostki dokonali ich zatrzymania. Jeden z mężczyzn okazał się ponadto osobą poszukiwaną do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu pobicia o charakterze chuligańskim. Obaj podejrzani złożyli odmienne od pokrzywdzonych wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch i trzech miesięcy.

Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Śledczy zaplanowali dalsze czynności w tej sprawie.

mz

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments