wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaInwestycjeJedno skrzyżowanie, dwa spowalniacze i czterdzieści progów akustycznych!

Jedno skrzyżowanie, dwa spowalniacze i czterdzieści progów akustycznych!

W miniony piątek- 12 lipca drogowcy zamontowali przy skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej oraz Szekspira w Sulejówku Miłośnie progi akustyczne. Łącznie na obu ulicach umieszczono ich aż czterdzieści. Z uwagi, że na ulicy Szekspira już dwa spowalniacze są już od jakiegoś czasu to daje nam czterdzieści dwa progi zwalniające przy jednym tylko skrzyżowaniu.

Progi akustyczne oraz spowalniacz na ulicy Szekspira w Sulejówku (Fot: Hubert Wasilewski)
Progi akustyczne oraz spowalniacz na ulicy Szekspira w Sulejówku (Fot: Hubert Wasilewski)

Miasto idzie na wojnę z kierowcami?

Patrząc na to co zrobili drogowcy można odnieść wrażenie, że miasto Sulejówek wydało wojnę kierowcom którzy nadmiernie przekraczają prędkość na jednej z najdłuższych ulic w mieście. Prawdopodobnie kolejnym miejscem w którym również pojawią się progi zwalniające oraz progi akustyczne będzie skrzyżowanie ulicy Głowackiego i Świętochowskiego.

Urzędnicy wsłuchali się w głosy mieszkańców

O progi zwalniające oraz większą kontrolę prędkości na ulicy Armii Krajowej często dopominali się sami mieszkańcy. Głównym tego powodem było regularne przekraczanie prędkości na ulicy Armii Krajowej co bardzo często kończyło się wypadkami. Do wielu z nich dochodziło właśnie na skrzyżowaniu Armii Krajowej oraz Szekspira. Niestety jak widać po wypowiedziach na jednej z grup w serwisie Facebook rozwiązanie zastosowane przez miasto nie znalazło aprobaty mieszkańców.

Progi akustyczne na ulicy Armii Krajowej w Sulejówku (Fot: Hubert Wasilewski)
Progi akustyczne na ulicy Armii Krajowej w Sulejówku (Fot: Hubert Wasilewski)

Co w takim razie zamiast progów akustycznych?

Według nas progi akustyczne powinny być stosowane w miejscach w których odległość domów od ulicy na której są umieszczone wynosi co najmniej 70 metrów. W przypadku skrzyżowania Armii Krajowej i Szekspira gdzie domy budynków są oddalone od jezdni niespełna trzy metry pomysł ich umieszczenia był chyba nie do końca przemyślany.

Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie progów zwalniających w postaci tzw. wysp. Niestety aby zniechęcić kierowców do zbyt szybkiej jazdy takich rozwiązań na ulicy Armii Krajowej powinno być co najmniej kilka.

Pierwsze efekty działania progów akustycznych jednak już są

Po trzech dniach od kiedy są progi akustyczne pojawiały się już pierwsze efekty ich działania. Jednym z nich na pewno jest większa liczba rowerzystów którzy zamiast ulicą wolą teraz jechać chodnikiem.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments