piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaNa sygnaleUkradli urnę z prochami zmarłej

Ukradli urnę z prochami zmarłej

Policjanci z Sulejówka zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o kradzież urny z prochami zmarłej z miejscowego cmentarza. Urnę ukryli następnie na balkonie mieszkania zatrzymanej kobiety. Cała trójka już usłyszała zarzuty. Za ograbienie grobu grozi im teraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

O sprawie kradzieży policjanci dowiedzieli się od rodziny zmarłej kobiety, która podczas wizyty na cmentarzu zauważyła odsuniętą płytę nagrobną. Natychmiast na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji i przeprowadzono oględziny. Policjanci zabezpieczyli ślady. Okazało się, że sprawcy skradli nie tylko urnę z prochami, ale również zdjęcie zmarłej oprawione w ramkę.

Rozpoczęto poszukiwania sprawców. Już następnego dnia rano policjanci zatrzymali kilka osób mogących mieć związek z przestępstwem. Wszyscy byli pijani, mieli około 1,5 promila alkoholu we krwi.

W mieszkaniu zatrzymanej kobiety odnaleziono skradzioną urnę oraz fotografię zmarłej. 36-letni Paweł R., 44-letnia Kinga S. oraz 37-letni Antoni Ł. usłyszeli zarzuty z art. 262 § 2 kk. Za ograbienie grobu grozi im teraz do 8 lat więzienia.

ak/ps

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments