niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaNa sygnaleZawinął się w siatkę podczas ucieczki

Zawinął się w siatkę podczas ucieczki

Od Halinowa do Długiej Kościelnej, policjanci z halinowskiego Komisariatu ścigali kierowcę renault, który nie zatrzymał się do kontroli. W końcu kierowca stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w tablicę informacyjną Długa Kościelna, po czym wpadł na ogrodzenie pobliskiej posesji. Siatka owinęła się wokół samochodu, skutecznie go unieruchamiając. Kierowca był pijany i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierujący opisywanym autem, odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Oficer dyżurny mińskiej Komendy przyjął zgłoszenie dotyczące osobowego renault, którego kierowca wykonuje podejrzane manewry na ulicach Halinowa. Droga radiową podano komunikat do halinowskiego Komisariatu i policyjnych załóg znajdujących się w terenie.

Prewencjusze z Halinowa rozpoczęli poszukiwania renault. Policjanci zauważyli auto na ulicy Bema w Halinowie. Funkcjonariusze zasygnalizowali kierowcy, aby ten zjechał na pobocze. Kierowca renault zignorował jednak policyjne sygnały i podjął ucieczkę.

Policjanci ruszyli w pościg za renault, które jechało w kierunku Długiej Kościelnej. Kierowca renault stracił w pewnej chwili panowanie nad kierownicą, uderzył w tablicę informacyjną miejscowości, a później wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji. Siatka ogrodzeniowa tak skutecznie unieruchomiła auto, że kierowca nie mógł wykonać żadnego manewru.

Kierowcę obezwładniono i zatrzymano. Okazał się nim 31-letni Marek B. z Halinowa. Mężczyznę zbadano alkomatem, który wskazał, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Marek B. trafił do policyjnego aresztu, a kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz za przestępstwo drogowe, o którego popełnienie został podejrzany, odpowie przed Sądem.

dn

Źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments